KWAS FERULOWY

Promieniowanie słoneczne, zanieczyszczenia, palenie, ale również takie czynniki jak stres i nieprawidłowa dieta powodują powstawanie wolnych rodników, które uszkadzają istotne elementy komórek, takie jak DNA czy kolagen, tym samym przyśpieszając proces starzenia się skóry. Kwas ferulowy posiada silne właściwości antyoksydacyjne, a więc niweluje wolne rodniki i szkody przez nie powodowane: linie mimiczne, zmarszczki, przebarwienia, odwodnienie i brak jędrności. Ma również działanie przeciwzapalne.

W swoim składzie zawiera:

Kwas ferulowy w nanosmach, pochodna fenolu, posiada silne właściwości antyoksydacyjne. Wykazuje działanie przeciwzapalne (redukuje zaczerwienienia). Zwiększa ochronne działanie filtrów przeciwsłonecznych.
Floretyna – zwiększa wchłanianie przezskórne wielu składników aktywnych, utrzymuje równowagę hydrolipidową naskórka.
Kwasy owocowe: jabłkowy, mlekowy, i cytrynowy zwiększają wchłanianie substancji aktywnych i wzmacniają działanie kwasu ferulowego i floretyny. Piling stosowany w terapii anti – aging i przebarwieniach posłonecznych daje poprawę kondycji skóry w ciągu kilku dni. Powierzchnia skóry wyrównuje się, dochodzi do redukcji zmarszczek, skóra staje się jędrniejsza.

Wskazania do peelingu:

  • fotostarzenie skóry
  • przebarwienia posłoneczne, plamy barwnikowe
  • zmarszczki, utrata jędrności
  • leczenie trądziku
  • suchość skóry, brak blasku.

powrót do listy zabiegów

O NAS

ILONA SASAK KOSMETOLOGIA

Serdecznie witamy na oficjalnej stronie.

Zapewniamy profesjonalną i miłą obsługę, fachową pielęgnację, szeroko rozwinięte usługi z zakresu kosmetyki pielęgnacyjnej i upiększającej, pedicure leczniczy, manicure, modelowanie sylwetki. Zadbamy o Wasze dobre samopoczucie i relaks.