LASEROWE USUWANIE MAKIJAŻU I TATUAŻU

Laser typu Q-Switch działa za pomocą ultra krótkich impulsów laserowych. Prowadzą one do dezintegracji chemicznej, czyli rozbicia molekuł barwnika tatuażu. Q-Switch wywołuje efekt kliniczny doprowadzając do zniszczenia cząstek barwnika w taki sposób, by umożliwić komórkom odpornościowym organizmu uprzątnięciu ich. Wraz z upływem czasu efekt kliniczny ulega poszerzeniu dlatego też należy utrzymać odpowiedni odstęp między zabiegami. Znikanie barwnika tatuażu nie jest spowodowane wyłącznie uprzątnięciem jego cząsteczek przez makrofagi, ale również przeobrażeniem się cech fizykochemicznych samego barwnika. Zostało to udowodnione specjalistycznymi badaniami. Barwnik pod wpływem zmiany dokonanej za pomocą lasera Q-Switch zamiast pochłaniać światło, rozprasza je. Powoduje to jego optyczne znikanie.

Pod wpływem oddziaływania laserem struktura naskórka ulega powierzchownej zmianie wynikającej z odparowania wody. Powstałe w rezultacie strupki odpadają po kilku dniach odsłaniając zaczerwieniony naskórek. Miejsce to należy szczególnie chronić przed światłem.
Konsultacja przed zabiegiem to jeden z ważniejszych etapów, który składa się na całą procedurę zabiegową

Przy pierwszej wizycie wypełniając Kartę klienta, wykluczamy przeciwwskazania do zabiegu i rozmawiamy o oczekiwaniach. Ważne jest czy chcemy w całości usunąć makijaż permanentny czy na tyle go rozjaśnić by móc położyć nowy. W przypadku tatuażu przeważnie chcemy usunąć go całkowicie więc w tym przypadku sesji będzie więcej, ile możemy ocenić na podstawie intensywności kolory, wielkości tatuażu. Między sesjami musi minąć ok 6 tyg by skóra w pełni mogła się zregenerować. Krótszy czas między zabiegami może powodować powstawanie blizn.

Etapy zabiegu

Zabieg wykonywany jest pod znieczuleniem. Po zabiegu powstaje delikatne zbielenie. W tym miejscu tworzy się również strupek, który wymaga głębokiego nawilżania. Absolutnie nie wolno go zdrapywać, gdyż grozi to powstaniem blizny i infekcji. W przypadku brwi, nasze włoski ulegają przypaleniu i do czasu wyłuszczenia się pigmentu nie możemy zamalowywać brwi oraz wykonać henny. Zabrania się też przez okres dwóch tygodni po zabiegu korzystania z basenu, sauny, solarium. Powinniśmy też okolice poddane zabiegowi chronić przed słońcem i używać kremów z wysokimi filtrami.

powrót do cennika

O NAS

ILONA SASAK KOSMETOLOGIA

Serdecznie witamy na oficjalnej stronie.

Zapewniamy profesjonalną i miłą obsługę, fachową pielęgnację, szeroko rozwinięte usługi z zakresu kosmetyki pielęgnacyjnej i upiększającej, pedicure leczniczy, manicure, modelowanie sylwetki. Zadbamy o Wasze dobre samopoczucie i relaks.